korfu zeleny ostrov

Zdrojový kód Dovolená - Řecko Zdrojový kód Dovolená - Řecko Zdrojový kód Dovolená - Řecko

PŮJČOVNA AUT NA KORFU

dnešní datum

invia.cz

inzerce zdarma

Inzerce zdarma, bazar, inzeráty, autoinzerce, inzerce zvířat, motoinzerce, psi, kočky,...

google

Vlastní vyhledávání

korfu

TOPlist

NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

INVIA CZ

další letoviska na Korfu

AGIOS GEORGIOS:
rozvíjející se letovisko na jihozápadním pobřeží ostrova nabízí svým návštěvníkům velmi příjemné podmínky ke koupání v čistém a osvěžujícím moři. Dlouhá zlatavá pláž s vodními sporty je zdejší atraktivitou číslo jedna. V centru letoviska je řada obchodů s potravinami a suvenýry, je zde i několik restaurací, kaváren, stánků s rychlým občerstvením, pizzerií a taverniček s typickými řeckými a místními pochoutkami, kde doporučujeme ochutnat speciality z čerstvých ryb.

AGIOS IOANNIS PERISTERON:
oblast pojmenovanou Agios Ioannis Peristeron najdete podél hlavní silnice spojující hlavní město Korfu s jižní částí ostrova. Oblast je známa svou panenskou písčito-oblázkovo-kamenitou pláží, která získala modrou vlajku EU jako symbol čistého moře a prostředí. Pás listnatých a jehličnatých stromů a olivovníků sahá téměř k pláži. Za zábavou a nákupy doporučujeme vydat se autobusovou linkou do hlavního města nebo si pronajmout auto a objet si celé jižní pobřeží.

ACHARAVI:
Další proslulé letovisko na severu ostrova s klidnou atmosférou. Acharavi je se sousední Rodou spojeno dlouhou pláží, najdeme zde menší centrum s restauracemi, tavernami a obchůdky. Celkově klidnější prostředí, ideální pro relaxaci na pláži. Transfer z letiště trvá cca 1 hodinu.

BARBATI:
ležící na východní pobřeží Korfu je jedno z nejoblíbenějších letovisek ostrova. Leží v zátoce Barbati asi 18 km severně od Kerkyry. Největším lákadlem Barbati jsou malé zátoky s písečnými i oblázkovými plážemi, stejně tak jako výhled na horu Pantokrator. Samozřejmě, stejně jako ve většině letovisek i zde najdete vodní sporty

BENITSES
Jen 13 km vzdálené letovisko na jih od hlavního města, kam jezdí pravidelně autobus. Dřívější rybářská vesnice, dnes jeden z nejoblíbenějších resortů s tavernami a bary lemujícími pláže. Nechybí nabídka vodních sportů. Pláže jsou zčásti písčité, zčásti oblázkové.

DASSIA:
Oblíbené turistické letovisko s krásnou dlouhou pláží pokrytou oblázky je situováno na východě ostrova, ve vzdálenosti cca 11 kilometrů od města Korfu. Kromě nádherné pláže zde najdeme i mnohé bary, restaurace, obchody, večerní zábavu a rozličné druhy vodních sportů na pláži. Spojení s městem Korfu je zajištěno pravidelnou linkovou přepravou. Transfer z letiště trvá cca 30 minut

IPSOS
Známé letovisko s velkou nabídkou taveren, barů a kaváren dělí od pláže místní komunikace. Na užší pláži s hrubým pískem a oblázky se mohou zájemci věnovat různým vodním sportům. Ipsos se nachází asi 15 kilometrů na sever od hlavního města
a je poměrně rušný, pobyt doporučujeme zejména mladším klientům. Transfer z letiště asi 30 minut.

KAVOS:
bývala kdysi malá rybářská vesnička na jihu ostrova, ze které dnes vyrostlo rušné turistické centrum - i to je letovisko Kavos. Je oblíbeným prázdninovým cílem především mladých lidí z Anglie a těch, kteří preferují během dovolené rušný noční život. Samotný Kavos se dělí na tři části - na začátku vás přivítá klidný Agios Petros, potom samotné rušné centrum Kavos, a letovisko končí opět klidnou částí nazvanou Aspros Kavos. Během dne je centrum Kavosu víceméně klidné, ale veče rse změní na městečko plné lidí, kteří zaplní místní bary, diskotéky, taverny, restaurace či kavárny a baví se dlouho do noci. Lákadlem je i několik kilometrů dlouhá písničá pláž s bohatým množstvím vodních sportů.

MORAITIKA/MESSONGI:
Přímořské středisko na jihovýchodě ostrova s písčitými plážemi a živým prostředím, s řadou restaurací, diskoték, barů a dalších zábavních příležitostí, které zpestřují noční život. Čistotu vody zde potvrzuje sezónní výskyt mořských trav. Transfer z letiště trvá asi 45 minut.

NISSAKI:
Městečko a oblast na severovýchodním pobřeží ostrova, s oblázkovou pláží, obklopené subtropickou zelení, je krásným pobytovým místem pro všechny, kdo touží po dovolené, při níž se odpočinek u moře kombinuje se službami na vysoké úrovni. Transfer z letiště trvá asi hodinu.

PALEOKASTRITSA:
Romantické zátoce obklopené vysokými útesy s četnými jeskyněmi dodává majestát klášter Panagia Theotokós, postavený na vysoké skále. Je to beze sporu nejkrásnější místo ostrova. Pláže zde najdete menší písčité s vhodnými podmínkami pro koupání. Transfer z letiště trvá cca 90 minut.

RODA:
Oblíbené středisko nacházející se na severu ostrova se z původně rybářské vesničky stalo jedním z nejvyhledávanějších letovisek na Korfu. Roda se rozprostírá podél písečných a oblázkových pláží. Centrum střediska je tvořeno hlavní třídou s řadou restaurací, taveren, barů, obchůdků či diskoték. Transfer z letiště trvá cca 1 hodinu.

 
Dovolená - Řecko