korfu zeleny ostrov

Zdrojový kód Dovolená - Řecko Zdrojový kód Dovolená - Řecko Zdrojový kód Dovolená - Řecko

PŮJČOVNA AUT NA KORFU

dnešní datum

invia.cz

inzerce zdarma

Inzerce zdarma, bazar, inzeráty, autoinzerce, inzerce zvířat, motoinzerce, psi, kočky,...

google

Vlastní vyhledávání

korfu

TOPlist

NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

INVIA CZ

výlety po ostrově

TIPY NA VÝLETY

 

Achillion

 

Rakouská císařovna Sissi si Korfu natolik zamilovala, že zde prožila zde část svého života a nechala si zde postastavit zámeček. Proto roku 1888 byl budován zámeček 7 km od hlavního města ostrova. Zámeček získal své jméno díky císařovnina oblíbeného hrdiny - Achillea.

 

Angelokastro

 

AngelokastroAngelokastro je zřícenina byzantského hradu ze 13. století, která se nachází na jedinečném místě nad vysokými skalisky, které pod ním padají prudce do moře. Když hrad připadl Benátšanům, chopili se jeho zdokonalování a vedle kerkyrského opevnění jej považovali za nejdůležitější vojenský opěrný bod na ostrově. To se projevilo i během bojů s Turky, kdy se na tomto místě bránily tisíce ostrovanů. V současnosti zde můžete navštívit malou kapličku (z hradu se toho dodnes moc nedochovalo), dále poměrně zachovalé cisterny na vodu či podzemní pohřebiště.

 

Aquapark

 

Aquapark nacházející se na ostrově Kortfu je zajisté tím nejoblíbenějším místem pro děti, ačkoli si své užijí i dospsělí. Kromě skluzavek, tobogánů a různých vodních atrakcí rozličných velikostí se zde nachází i líná řeka. Při vašem dovádění se můžete nechat vyfotit fotografem, který vás zachytí i při těch nejgroteskějších situacích při výjezdech na tobogánu. Do aquaparku jezdí  autobus z Kerkyry nebo autobusy z ruzných cestovních kanceláří.

 

Bella Vista

 

Bella Vista je nádherné a oblíbené vyhlídkové místo, odkud dohlédnete na Paleokastritsu i na Angelokastro. Bellu Vistu naleznete  mezi vesnicemi Lakones a Krini.

 

Pantokrátor

 

Pro milovníky turistiky, přírody a krásných výhledů je nejvyšší hora Korfu s jejími 906 m ideálním místem. Na samotném vrcholu se nachází klášter, ve kterém dodnes žije jeden mnich.

 

Hlavní město ostrova - Kerkyra

 

socha AchilleseKerkyra stojí za vidění hned z několika důvodů: nejen že na vás zde dýchne historie a budete moci spatřit antické a byzantské památky v muzeu, Starou pevnost z 15. století nebo Novou pevnost, ale zažijete tady báječnou atmosféru třeba při procházce krásnou Esplanádou s kavárničkami a úzkými uličkami, které jsou plné restaurací, taveren, obchodů a tržnic.

 
 

 
Dovolená - Řecko